سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با 7فاز/«بادیگارد» از قواعد ژانر پیروی می‌کند - فیلمی قصه‌گو

16آذر1394 0
مدير فيلمبرداري فيلم «باديگارد» تاكيد كرد تازه‌ترين اثر ابراهيم حاتمي‌كيا در عين حال كه به خوبي قصه‌اش را روايت مي‌كند از قواعد ژانر حادثه‌اي و اكشن نيز بيرون نمي‌زند.

محمود کلاري فيلمبردار سينماي ايران که دومين همکاري خود با ابراهيم حاتمي‌کيا را پس از فيلم «از کرخه تا راين» با فيلم «باديگارد» تجربه کرده است به خبرنگار خبرگزاري مهر گفت: ابراهيم حاتمي‌کيا از جمله فيلمسازاني است که هميشه دغدغه سينما داشته و دارد و به دنبال ساختن فيلم‌هايي است که هم قصه گو باشند هم اينکه در بخش تکنيکي قابل اعتنا باشند و از قواعد ژانر پيروي کنند.

وي با اشاره به اينکه «باديگارد» هم قصه‌گو است هم در ژانر حادثه‌اي ساخته شده است، بيان کرد: «باديگارد» در ژانري ساخته شده که به دليل مشکلات مالي و بضاعت ضعيف سينماي ايران، کمتر تهيه کننده اي سراغ آن مي‌رود و همراهي من به عنوان مدير فيلمبرداري با حاتمي‌کيا از اين جهت جذاب بود چون کمتر فرصتي پيش مي‌آيد که در اين ژانر کار کنم.

کلاري با تاکيد بر اينکه فيلم «باديگارد» تجربه جديدي در زندگي حرفه ايش است، گفت: پس از فيلم «از کرخه تا راين» فرصت مناسب براي همکاري مجدد با ابراهيم حاتمي کيا پيش نيامده بود تا اينکه توانستم در توليد فيلم «بارديگارد» اين همکاري را داشته باشم و تجربه هاي جديدي در اين عرصه کسب کنم.

وي درباره واکنش مخاطبان به فيلم «باديگارد» توضيح داد: تماشاگر فيلم «باديگارد» در درجه نخست با ماهيت سينما و زباني که حاتمي‌کيا در روايت قصه به کار گرفته آشنا مي شود و در درجه دوم فيلمي داستان گو و جذاب را به نظاره مي نشيند و از اين جهت با لحظه به لحظه فيلم همراه خواهد شد. من هم به سهم خودم سعي کردم با نوع نگاهي که کارگردان «باديگارد» در نظر داشت همراه شوم و در اين مسير صاحب تجربه هاي جديدي شدم.

مدير فيلمبرداري «جدايي نادر از سيمين» در پايان گفت: ناگفته نماند که علاوه بر حاتمي کيا، حضور بازيگران شناخته شده اي چون پرويز پرستويي، مريلا زارعي، بابک حميديان، فرهاد قائميان و.... به جريان کيفي فيلم کمک کرده است.

فيلمبرداري فيلم سينمايي «باديگارد» از تاريخ 10 تيرماه همزمان با ولادت امام حسن مجتبي (ع) در نيمه ماه مبارک رمضان آغاز شد و در تاريخ 2 مهرماه مصادف با عيد سعيد قربان در تهران پايان يافت. پژمان لشگري پور مجري طرح اين فيلم سينمايي در سايت خبري فيلم «باديگارد» اعلام کرده که برنامه‌ريزي براي نمايش فيلم آغاز شده و شروع اکران‌هاي دانشگاهي فيلم از اسفند‌ماه خواهد بود.

همچنين پخش فيلم «باديگارد» به دفتر فيلميران رسيده و علي سرتيپي مديريت پخش اين فيلم سينمايي را به عهده گرفته و اعلام کرده است که نوروز 95 فرصت مناسبي براي اکران اين فيلم است.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز