سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با 7فاز/«یک شهروند کاملا معمولی» بخش سودای سیمرغ را از دست داد

22آذر1394 0
فيلم مجيد برزگر در مقام كارگرداني، بنا به دليلي نمي‌تواند در بخش سوداي سيمرغ سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر شركت كند.
مجيد برزگر کارگردان سينما در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص حضور فيلم «يک شهروند کاملا معمولي» در سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر، گفت: طبق مقررات فيلم‌هايي که قبل از حضور در جشنواره فيلم فجر در ديگر جشنواره‌ها شرکت کردند، امکان حضور در بخش رقابتي سوداي سيمرغ را ندارند. «يک شهروند کاملا معمولي» نيز چون در جشنواره‌هاي شيکاگو شرکت داشته، از اين قانون مستثني نيست.
 
وي افزود: البته فيلم «يک شهروند کاملا معمولي» امکان شرکت و رقابت در بخش مسابقه هنر و تجربه جشنواره فجر را دارد و اگر تهيه‌کننندگان فيلم فجر تصميم به اين کار بگيرند، حضور پيدا مي‌کنيم.
 
«يک شهروند کاملا معمولي» که به تهيه‌کنندگي مشترک مجيد مدرسي و سعيد آرمند و به کارگرداني مجيد برزگر است، داستان آقاي صفري 83 ساله کارمند بازنشسته اداره پست را روايت مي‌کند. او که در شهرکي قديمي واقع در تهران زندگي مي‌کند، پس از مرگ همسرش تنها مي‌شود. تنها پسرش که خارج از ايران است، تصميم دارد او را براي ديدار و مداوا به کانادا دعوت کند. مقدمات اين سفر زندگي آرام و معمولي او را کمي به هم مي‌ريزد.
 
بازيگران اين فيلم عبارتند از:
 
سورن مناساکانيان، شادي کرم رودي، ناهيد حدادي، اردشير مهرآبادي، محمدباقر صفانور، سعيد آبياري، پاشا جمالي، مرتضي نفري،‌ تقي هاتفي، محمد کعبين.
نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز