سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با 7فاز/یک دزدی عاشقانه با مهدی هاشمی و فرهاد آئیش

23آذر1394 0
فيلم «يك دزدي عاشقانه» با بازي مهدي هاشمي و فرهاد آئيش، براي جشنواره سي و چهارم فيلم فجر آماده مي‌شود.
امير شهاب رضويان کارگردان و تهيه‌کننده سينما در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص فيلم «يک دزدي عاشقانه» در سي و چهارمين دوره جشنواره فيلم فجر گفت: فرم اين فيلم براي حضور در جشنواره فيلم توسط ناهيد دل‌آگاه تهيه‌کننده فيلم، پر شده و آمادگي خود را اعلام کرده است.
 
وي افزود: در فيلم «يک دزدي عاشقانه» از بازيگران کهنه‌کاري چون مهدي هاشمي،‌ فرهاد آئيش،‌ لادن مستوفي،‌ لون هفتوان، امير حسين رستمي و چند چهره از جمله فرزانه قاسمي که از مدرسه فيلمسازي هيلاج انتخاب شدند، حضور دارند که اين موضوع يعني ترکيب کهنه‌کاران و تازه‌واردها، به جذابيت و کيفيت فيلم کمک کرده و به بخش بازيگري فيلم قدرت خوبي بخشيده است.
 
وي ادامه داد: بعد از بازيگري، فيلمبرداري فيلم توسط مسعود اميني تيراني و با تبحر خاصي انجام شده است. موسيقي متن فيلم توسط داريوش تقي‌پور ساخته شده. وي در بيست و پنجمين جشنواره فيلم فجر به خاطر فيلم «ميناي شهر خاموش» کانديداي دريافت سيمرغ بهترين موسيقي و سال 1386 کانديداي تنديس بهترين موسيقي جشن خانه سينما براي همين فيلم بوده است.
 
رضويان تصريح کرد: به هر حال «يک دزدي عاشقانه» فضايي طنزآلود که شبيه ديگر آثار طنزي که تا به امروز ساخته شده نيست و شبيه فيلم‌هايي است که ساختم و امضاي خودم را پاي آن مي‌بينيد. مخاطبان نيز منتظر فيلمي جذاب و ديدني باشند.
 
وي در خصوص دبيري محمد حيدري گفت: با حيدري از قديم‌الايام آشنايي دارم و او را مي‌شناسم و آن گونه که او صحبت مي‌کند، قصد ارائه برنامه‌ها و طرح‌هاي جديدي را دارد. اگر اين موضوع شکل بگيرد، باعث متحول شدن جشنواره فجر مي‌شود. اميدوارم با نگاه جوان و پويا و توانمندي که دارد، به بهتر برگزار شدن جشنواره فجر کمک کند.
 
اين کارگردان عنوان کرد: شاهد ترکيب سه نسل از سينماگران در سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر هستيم که ترکيب خوبي به نظر مي‌رسد و بايد منتظر اتفاقات جالب و ديدني و مفيدي باشيم. در کل من هميشه اميدوارم و نااميد نيستم.
 
رضويان در خصوص اختصاص کاخ مردمي براي جشنواره فيلم فجر، امسال بيان کرد: با اين ايده موافقم و به طور قطع پيامد خوبي را به دنبال دارد. از طرفي چون مديريت مجتمع کوروش برعهده من است و اين امکان در خصوص ارائه خدمات سينمايي عملکردهاي مثبتي را داشته و مي‌تواند بهترين گزينه براي کاخ مردمي جشنواره فيلم فجر باشد.
 
اين تهيه‌کننده در مورد رقابت «يک دزد عاشقانه» با ديگر فيلم‌هاي جشنواره فيلم فجر، خاطرنشان کرد: فيلم‌هاي رقبا را نديدم و نمي‌توانم پيش‌بيني کنم؛ چون پيش‌بيني کردن در سينما و جشنواره کاري غيرممکن است؛ اما اگر فيلم جايزه گرفت خوشحال مي‌شوم و اگر جايزه نگرفت بد حال نمي‌شوم. چون سال‌هاست به اين قضيه عادت کردم. در کل همين که مخاطب فيلم را ببيند و از آن لذت ببرد، بالاترين تشويق است و حس مثبتي به من خواهد داد.
 
رضويان در پاسخ به اين سوال که آيا با توجه به توانمندي‌اش در اجرا پيشنهادي از طرف جشنواره فيلم فجر در اين خصوص به او شده است، گفت: تا به امروز صحبتي در اين خصوص نشده است؛ اما اگر اجراي طنز‌آميز دوست داشته باشند، براي من نيز مطلوب است.
 
وي در پايان خاطرنشان کرد: اميدوارم اين قدر فيلم‌هاي جذاب و ديدني را در جشنواره امسال ببينيم تا اکران سال آينده سينماي ايران موفق و با تماشاگر همراه باشد.
نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز