سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با 7فاز/کاخ جشنواره بیشتر جای غیر سینمایی‌هاست

25آذر1394 0
تهيه‌كننده پركار سينما از برگزاري جشنواره فيلم فجر در برج ميلاد انتقاد و گلايه كرد.
جواد نوروزبيگي تهيه‌کننده سينما در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص اهميت جشنواره فجر و کيفيت امسال آن با توجه به فيلم‌هايي که قصد حضور دارند، گفت: با توجه به فيلم‌ها و کارگردان‌هايي که تا به امروز اعلام حضور کردند، اميدوارم اتفاقات خوبي را پيش رو داشته باشيم و جشنواره‌اي پوياتر نسبت به سال‌هاي گذشته ببينيم. در هر صورت جشنواره فجر مهمترين اتفاق سينمايي در کشور ماست و بايد بيش از هرچيز به آن اهميت داد.
 
وي در مورد انتخاب محمد حيدري به عنوان دبير سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر بيان کرد: بالاخره حيدري اولين باري است که در سينما مسئوليت سنگين اين چنيني را قبول کرده. اميدوارم از تجربيات دبيران و مسئولان قبلي استفاده کند و درصدد برگزاري جشنواره‌اي منظم‌تر و بدون حاشيه‌تر برآيد.
 
اين تهيه‌کننده از ازدحام جمعيت غيرسينمايي در کاخ جشنواره گلايه کرد و گفت: زمان برگزاري جشنواره فيلم فجر اينقدر شاهد ازدحام جمعيت غيرسينمايي هستيم که کمترين درصد حضور خبرنگاران، سينمايي‌ها، منتقدان و هنرمندان را مي‌بينيم که بايد در اين زمينه تدابيري انديشيده و اعمال شود.
 
نوروزبيگي در خصوص رقابت فيلم‌هايي که تهيه‌کنندگي آن‌ها را بر عهده دارد با ديگر فيلم‌هاي جشنواره فجر، اظهار داشت: تمام تلاش من در همه دوران فعاليتم اين است که فيلم‌هاي باکيفيت و در چارچوب قواعد سينمايي بسازم و به مخاطبان احترام بگذارم. امسال نيز اين تفکرات را در فيلم‌ها ارائه داديم. تا آنجايي که اطلاع دارم ديگر فيلمسازان حاضر در جشنواره امسال نيز سعي بر ساخت فيلم‌هاي جذاب داشتند، اميدوارم رقابتي سالم و بدون حاشيه پديد آيد و جشنواره تا آخر به خوبي پيش رود.
 
وي خاطرنشان کرد: طبيعي است که در هر جشنواره‌اي پيشکسوتان و جوانان حضور داشته باشند؛ اما مهمتر از هرچيز نتيجه و خروجي فيلم‌هاي آنهاست و بزرگ و کوچک ندارد. پس فيلمسازان بايد به يک هدف مشترک فکر کنند و آن هم توليد آثاري درخور سينما و مخاطبان امروزي است.
نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز