سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با 7فاز/کری‌خوانی کارگردان «نقطه کور» برای رقبیان خود در جشنواره فجر

26آذر1394 0
مهدي گلستانه كارگردان «نقطه كور« براي حضور در جشنواره سي و چهارم و رقيبان خود در اين جشنواره كري‌خواني را آغاز كرد.

مهدي گلستانه کارگردان سينما در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص مشکل عمده و اساسي جشنواره فيلم فجر در دوره‌هاي مختلف گفت: مهم‌ترين اصل در برگزاري جشنواره فيلم فجر که بايد رعايت شود، بحث زمانبندي و اجراي قانون قاطع در مورد رساندن نسخه نهايي فيلم‌ها در زمان مقرر و تعيين شده است که اگر اين قانون به درستي اجرا شود، دايره بخش مسابقهِ و فيلم‌هاي حاضر متفاوت خواهد شد. پس مهمترين عنصر زمانبندي و نظم جشنواره است که متاسفانه در دوره‌هاي مختلف به سينما و فيلم‌ها لطمه زده است.

وي افزود: اگر هر فيلمي به هر دليلي، غير از تاريخ اعلام‌شده پذيرفته شود، عدالت از بين مي‌رود و حق و حقوق فيلمسازان رعايت نمي‌شود؛ البته با سابقه‌اي که از حيدري سراغ دارم و از طرفي تئاتري‌ها منظم‌تر از سينمايي‌ها برنامه‌هاي خود را انجام مي‌دهند، به طور قطع بايد منتظر جشنواره‌اي منظم‌تر از سال‌هاي قبل باشيم.

وي ادامه داد: پس مهمترين وظيفه دبير جشنواره اين است که بايد در راستاي قوانين تعيين شده حرکت کند و انصاف و عدالت را به طور مساوي بين فيلمسازان حاضر در اين رويداد مهم هنري رعايت کند.

مهدي گلستانه در خصوص راه‌اندازي کاخ جشنواره مردمي در کنار برگزاري و نمايش جشنواره فيلم فجر، عنوان کرد: در جريان دقيق اين موضوع نيستم؛ اما از زاويه نيمه پر ليوان به اين قضيه نگاه مي‌کنم؛ يعني زماني که مردم همراه با متخصصان سينمايي فيلم را ببينند، مبلّغ بسيار خوبي هم براي فيلم و هم براي جشنواره خواهند شد و پيامدهاي مثبت آن را در اکران عمومي و بعد از جشنواره خواهيم ديد.

گلستانه در مورد رقابت فيلمش با ديگر فيلم‌هاي حاضر در جشنواره فيلم فجر بيان کرد: براي ساخت فيلم «نقطه کور» و رساندن آن به استانداردهاي سينمايي و فيلمي که مورد استقبال منتقدان و مردم قرار بگيرد، از هيچ موضوعي دريغ نکرديم. چنانچه گروه سازنده اين فيلم همگي از پيشکسوتان و سيمرغ گرفته‌ها و با تجربه‌هاي سينما هستند. کساني که تجربه کارگرداني در بالاترين سطح جشنواره‌هاي مختلف بويژه فجر را دارند و با توجه به اخباري که تا به امروز در خصوص فيلم‌هاي حاضر در جشنواره فجر دارم، مجموع رقباي «نقطه کور» بيش از 4 فيلم نيست.

وي در پايان خاطرنشان کرد: اميدوارم امسال شاهد جشنواره‌اي پويا و سودمند براي سينماي ايران باشيم و عدالت و نظم حرف اول را بزند.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز