سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با 7فاز/بزرگداشت رویا تیموریان در جشنواره سی و چهارم

05دي1394 0
امسال هم اولين چهره‌اي كه قرار است مورد تقدير قرار گيرد معرفي شد: رويا تيموريان.

به نقل از آي سينما جشنواره فجر هر سال از چند چهره با سابقه در سينما ياران تقدير مي‌کند. سال گذشته اين اتفاق براي محمد علي کشاورز، حسين جعفريان، مديران لابراتورهاي فيلم سينماي ايران رخ داد و سال 92 در افتتاحيه سي و دومين دوره جشنواره  از زنده ياد هما روستا، مهدي هاشمي و جهانگير ميرشکاري تقدير به عمل آمد.امسال هم اولين چهره‌اي که قرار است مورد تقدير قرار گيرد معرفي شد: رويا تيموريان.

رويا تيموريان اواخر امسال 57 ساله خواهد شد. بازيگري که کار در تلويزيون را اوايل دهه شصت آغاز کرد و هر چند در سال 1373 با بازي «حسرت ديدار» وارد عرصه سينما شد اما عملا در سال‌هاي پاياني دهه هفتاد خيلي جدي کارش را در سينما ارائه داد. هر چند مخاطبان طرفدار تلويزيون خيلي پيش از اين ها و در اواخر دهه 60 او را در سريال «رعنا» به کارگرداني داوود ميرباقري به خاطر دارند. تيموريان تا امروز بازي در بيش از 25 فيلم سينمايي را پذيرفته که از مهم ترين آثار او مي‌توان به «مرد باراني»، «زندان زنان»، «کافه ستاره»، «قارچ سمي» و «سنتوري» اشاره کرد.

تيموريان براي بازي در فيلم‌هاي مرد باراني، قارچ سمي، شيفتگي، گوشواره و زندان زنان نامزد دريافت سيمرغ جشنواره فيلم فجر بوده است. که به استناد خبر راوبط عمومي جشنواره فجر بيش از ديگر بازيگران زن کشورمان نامزد دريافت سيمرغ از جشنواره فيلم فجر در ادوار مختلف بوده است اما هنوز ويترين کارنامه کاري او از سيمرغ فجر خالي است.

او در نزديک به ده سريال هم نقش آفريني کرده است که «رعنا»، «شب دهم»، «مدار صفر درجه» و «شمس العماره» مهم ترين حضورهاي تلويزيوني اين بازيگر است. تيموريان که همسر مسعود رايگان است از معدود بازيگراني است که در هر سه مديوم تئاتر، سينما و تلويزيون کاملا موفق عمل کرده است و جالب تر اينکه از معدود بازيگراني است که بدون بردن حتي يک سيمرغ بلورين از جشنواره فجر مورد تقدير قرار مي‌گيرد.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز