سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با 7فاز/شهاب حسینی از سمت مشاور دبیر جشنواره فجر استعفا داد

15دي1394 1

مشاور دبير جشنواره در اعتراض به موضع دبير جشنواره درباه يك فيلم استعفا داد

به نقل از آي سينما شهاب حسيني که به عنوان مشاور دبير سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر فعاليت مي‌کرد، صبح امروز با انتشار نامه‌اي سرگشاده و در اعتراض به موضع دبير جشنواره درباره فيلم «آشغال‌هاي دوست‌داشتني» از سمت خود کناره‌گيري کرد. در حالي که اعتراض سازندگان فيلم‌هايي که آثارشان براي بخش مسابقه انتخاب نشده بيش از دوره‌هاي گذشته بازتاب يافته، اين اتفاق عجيب مي‌تواند جشنواره و دبير آن را با چالش جديدي روبه‌رو کند.

علاوه بر اعتراض فيلمسازان، ديروز بزرگمهر حسين‌پور اعلام کرد محمد حيدري از روي «شيطنت و کم‌دانشي» نام مجيد برزگر را به عنوان طراح پوستر جشنواره اعلام کرده و خود او طراح اين پوستر است. امروز هم مشاور دبير جشنواره هم در اعتراض به يک جمله حيدري استعفا داد تا مشخص شود مديريت جشنواره براي حيدري سخت‌تر از چيزي بود که او و مديران بالادست او در سازمان سينمايي تصور مي‌کردند.

شهاب حسيني در نامه سرگشاده خود که براي رسانه‌ها ارسال شده، ابتدا از دلايل خود براي پذيرش سمت مشاور دبير جشنواره سخن گفته است: «تصور مي کردم در اين دوره،  وجود نگاهي نو و انديشه اي تازه موجب عدم تکرار اشتباهات گذشته و رفع نواقص دوره هاي قبل خواهد شد؛ چراکه در دوره هاي پيشين، وجود نواقص و اشتباهات بود که آن مهم را از ذات جشنواره بودن خود دور کرده و عملا آوردگاه حواشي بعضا تاسف بار نموده بود.»

او سپس دليل خود براي کناره‌گيري خود را اين‌گونه توضيح داده است: «اما متاسفانه، موضع گيري دبير جشنواره ي سي و چهارم فيلم فجر در قبال فيلم «آشغال‌هاي دوست داشتني» و اتلاق اصطلاحِ «معضل» به اين اثر که با مجوز قانوني وزارت محترم ارشاد ساخته شده و طي چند دوره گذشته در محاق بدبيني و سياه نگري قرار گرفته، امري قابل تامل بوده و نشانگر بطلان تصورات پيشين بنده است. اين در حالي است که تهيه کننده و کارگردان فيلم آقاي محسن اميريوسفي صبورانه و بدون ايجاد حواشي، طي سه سال اخير به لحاظ روحي، مادي و معنوي، فشار و خسارات زيادي را متحمل شده است. اينجانب، سيد شهاب الدين حسيني به عنوان بازيگر فيلم مذکور در جهت کاهش معضلات دبير محترم جشنواره فيلم فجر، بدين وسيله از سمت مشاور جشنواره ي سي و چهارم، اعلام انصراف و کناره گيري مي نمايم.»

به نظر مي‌رسد دبير جشنواره سي و چهارم که با انتصاب شهاب حسيني و مهتاب کرامتي به عنوان مشاور قصد داشت باب تعامل بيشتر با سينماگران را باز کند، کمتر از يک مه تا آغاز جشنواره با مشکلات جدي براي مديريت حاشيه‌هاي جشنواره مواجه شده است.

نظرات
.... سه شنبه 15 دي 1394 شهاب عزيزم...
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز