سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با 7فاز/«بازمانده» ادای دین به سیف‌الله داد است/ قصه فرحان پس از 16 سال

28دي1394 0
احسان طاهري كارگردان انيميشن «بازمانده» كه در ادامه فيلمي با همين نام به كارگرداني زنده‌ياد سيف‌الله داد ساخته شده است، تاكيد كرد اين اثر را اداي ديني به آن كارگردان فقيد مي‌داند.

به نقل از خبرگزاري مهر احسان طاهري کارگردان سينماي انيميشن که با فيلم 85 دقيقه اي «بازمانده» در سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر شرکت کرده است گفت: فيلم انيميشن «بازمانده» به سفارش مرکز صبا ساخته شده و پيش از اين نسخه سريال آن در 13قسمت 20 دقيقه اي نيز توليد شده است.

وي ادامه داد: پس از ساخته شدن سريال «بازمانده» تصميم گرفتم نسخه سينمايي 85 دقيقه اي نيز از اين مجموعه درآورم و پس از تکميل شدن نسخه سينمايي فرم حضور در بخش انيميشن سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر را پر کردم و اميدوارم با تمهيدي که در اين دوره از جشنواره فراهم شده فرصت مناسبي براي ديده شدن فيلم هاي انيميشن فراهم شود.

طاهري درباره داستان اين انيميشن توضيح داد: «بازمانده» ادامه داستان فيلم سينمايي «بازمانده» است که سال ها پيش سيف الله داد آن را کارگرداني کرد. با اين رويکرد که فرحان پسر بچه آن فيلم بزرگ شده و 16 سال بعد را در اين انيميشن سينمايي نشان مي دهيم.  

کارگردان انيميشن «بازمانده» تصريح کرد: اين انيميشن اداي ديني به سيف الله داد است و اميدوارم نمايش آن در جشنواره حس نوستالژي خوبي به مخاطب انتقال دهد.

طاهري در ادامه بيان کرد: فرحان پس از 16 سال جواني رعنا شده که دنبال انتقام جويي از کساني است که در کودکي به او دشمني روا کرده اند. در اين فيلم سعي کرديم به درستي حق مطلب را ادا کنيم به عنوان مثال صحنه انفجار در صحنه مربوط به فيلم رئال که خيلي خوب از آب درنيامده در فيلم انميشين به خوبي پرداخته شده است.

اين کارگردان درباره نگارش متن انيميشن گفت: فيلمنامه را من، مهدي ابوهاشم و اميرمحمد دهستاني نوشتيم و سعي کرديم بيش از اينکه فيلم سياسي بسازيم و يا بيانيه سياسي صادر کنيم يک ملودرام خانوادگي خلق کنيم. ضمن اينکه اين فيلم اساسا يک کار کودک نيست بلکه مخاطب ما نوجوانان و بزرگسالان هستند.

طاهري در پايان عنوان کرد: تلاش بسياري کردم تا مخاطب با ديدن اين انيميشن خاطره و حس نوستالژيکش به فيلم «بازمانده» زنده ياد سيف الله داد از بين نرود. در همين راستا سعي کرديم کمترين تغيير را در لوکيشن ها ايجاد کنيم.

داستان اصلي درباره فرهان يک نوزاد فلسطيني است که پدر و مادرش توسط اشغالگران قدس کشته مي‌شوند. يکي از تفاوت هاي تکنيکي اين کار نيز استفاده از موشن کپچر است. يعني بازي هاي سه بعدي توسط بازيگران زنده صورت مي گيرد. در «بازمانده» هنرمندان تئاتر نقش ها را بازي کرده اند و در نهايت نيز حرکات بدن آنها روي کاراکترهاي اين انيميشن انتقال داده شده است.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز