سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با 7فاز/حامد بهداد:بگذاریم مردم حرف‌های عاشقانه بشنوند

13بهمن1394 0
حامد بهداد درباره سوژه عاشقانه فيلم «نيمه شب اتفاق افتاد» و همچنين طرح مساله خيانت در «هفت ماهگي» توضيحاتي را ارائه كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، حامد بهداد شب گذشته با فيلم سينمايي «نيمه شب اتفاق افتاد» به کارگرداني تينا پاکروان در کاخ جشنواره حضور داشت و فردا نيز با «هفت ماهگي» هاتف عليمرداني دومين بازي جشنواره اي اش در برج ميلاد رونمايي مي شود.

مي‌گوييم اين 10 روز آبروداري کنيم

اين بازيگر درباره سي و چهارمين دوره جشنواره فيلم فجر گفت: هر سال معمولا اتفاقاتي مي افتد که در عين شيريني گاهي کام ما را تلخ مي کند ولي مي گويند صبر کنيم تا اين 10 روز با آبرو بگذرد ولي سينماي ايران بيش از 10 روز است و ما بايد چاره اي بينديشيم تا کمتر دچار اشتباه شويم.

بهداد که شب گذشته با فيلم «نيمه شب اتفاق افتاد» در کاخ جشنواره حضور داشت درباره تجربه بازي در اين فيلم بيان کرد: «نيمه شب اتفاق افتاد» يک عاشقانه بسيار زيبا بود که شايد در سينما کمتر به آن پرداخته شده و البته شايد به اين خاطر است که نمود بيروني اش هم در جامعه به اندازه ساير موضوعات اجتماعي نيست.

اين بازيگر با اشاره به اينکه در سينما گاهي در يک قالب مي توان بازي هاي متفاوتي از خود نشان داد، اظهار کرد: اين فيلم فضايي کاملا حسي دارد و چون در لايه هاي خود به نوع خاصي از تفکر و انتخاب مي پردازد جامعه مشخصي را درگير خود مي کند.

تکليفم با اين فيلم مشخص بود

وي افزود: تينا پاکروان کارگردان جوان و خوشفکري است و خوشحالم اين همکاري منجر به ديده شدن کار در جشنواره فجر شد. تکليف من در اين فيلم کاملا روشن بود. وقتي فيلمنامه را خواندم مي دانستم با يک عاشقانه مواجهم که در فضايي راحت تر از لحاظ تنوع تصويري روايت مي شود.

بازيگر «سعادت آباد» ادامه داد: فکر مي‌کنم جامعه و مردم بيشتر از اينکه با واقعيات آپارتماني و خائنانه روبرو شوند بهتر است در اين دوره که بعد از ورود آقاي روحاني بيشتر با منطق رفتار مي‌کنيم کمي هم اجازه دهيم مردم حرف‌هاي عاشقانه بشنوند و به جامعه اميد بدهيم و بي خجالت سرود دوست داشتن را زمزمه کنيم.

جامعه هنوز از موضوع خيانت آزرده است

بهداد که با «هفت ماهگي» اثر ديگري در کارنامه خود با موضوع خيانت ثبت کرده است در اين باره توضيح داد: مساله خيانت اگرچه غم انگيز است اما نياز جامعه در پرداخت به اين مساله هنوز اشباع نشده است. من فکر مي کنم اين برآيند و انعکاس جامعه باشد. اگر هنوز درباره اش گفته مي شود به نظرم به اين خاطر است که در اجتماع يک مساله مجهولي روح جامعه را آزار مي دهد. اين موضوع متاسفانه در برخي فيلم‌ها به صورت دم دستي به آن پرداخته مي شود و مخاطب را زده مي‌کند اما به هيچ وجه اتفاق کمي نيست و خيلي بيشتر از اينها بايد جدي گرفته شود. اگر هنوز بحث خيانت در سينما سايه انداخته است يعني همچنان اين موضوع مردم را آزار مي دهد.

وي با اشاره به اينکه پرداختن زياد به يک موضوع منفي لزوما باعث ريختن قبح آن نمي شود، گفت: پنهان کاري و از جلوي چشم دور کردن يک موضوع بدترين راه براي از بين بردن معضل است. «هفت ماهگي» هم دقيقا همين حرف را دارد و اتفاقا نماينده درستي از يک طيف مردمي با طرز فکري سنتيِ متمايل به روز است. اين فيلم با اشاره به سنت هاي ما دقيقا به طرح موضوعي پرداخت که اين روزها بايد از ديدن و شنيدن آن احساس خطر بيشتري کنيم.

بهداد در پاسخ به اينکه آيا پيشنهاد نقش هاي مشابه باعث آزار بازيگر نمي شود، گفت: وقتي سينما روي معضلي انگشت مي گذارد طيف وسيعي از فيلمسازان به پرداخت آن رو مي آورند و بر حسب آن ممکن است پيشنهادهايي که يک بازيگر در قالب يک سري نقش ها دريافت مي‌کند بيشتر شود. اين موضوع بازيگر را خسته مي کند اما در کنارش نقش هاي ديگر و کارگردان هايي با خط فکري ديگر هستند که باعث تنوع جامعه سينما مي شوند و از کسالت بازيگر مي کاهند.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز