سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با 7فاز/مسئولیت تاخیر در نمایش فیلم با تهیه کننده است

13بهمن1394 0
تهيه‌كننده فيلم «گيتا» مسئوليت مشكلات پيش آمده در نمايش اين فيلم در برج ميلاد را متوجه خودش دانست و عنوان كرد كه از اهالي رسانه بابت تاخير در اكران فيلم عذرخواهي مي‌كند.

به نقل از خبرگزاري مهر، نخستين نشست رسانه‌اي سي‌وچهارمين جشنواره فيلم فجر که صبح امروز 13 بهمن ماه در برج ميلاد برگزار شد به فيلم «گيتا» اختصاص داشت. در اين نشست مجيد شيخ انصاري تهيه کننده فيلم، مسعود مددي کارگردان، مريلا زارعي بازيگر، ميترا تيموريان فيلمنامه‌نويس، سعيد شهرام آهنگساز و الهام حسامي منتقد حضور داشتند.

شيخ انصاري در ابتداي اين نشست عنوان کرد: جشنواره فيلم فجر مانند قايقي است که آثار سينماي ايران به مدت 10 روز بر اين قايق سوار هستند و ممکن است اشکالاتي در طول مسير پيش آيد.

وي افزود: مشکلات پيش آمده در نمايش فيلم «گيتا» که شب گذشته رخ داد يک مشکل فني است. در واقع سينماي ايران در حال تجربه کردن يک فرآيند تکنيکي است که اين فرآيند به ظاهر ساده مي آيد اما نياز به نظم خاصي دارد که اگر اين نظم وجود نداشته باشد، قطعا اين فرآيند تکنيکي ناکارآمد خواهد بود.

 

شيخ انصاري تاکيد کرد: سالن برج ميلاد مناسب نمايش فيلم نيست اما اين مسئله في النفسه داراي اشکال نيست بلکه مشکل از جايي شروع شد که روش انتقال اطلاعات به درستي اتفاق نيفتاد. DCP اين فيلم ساعت 18 به برج ميلاد رسيد و مسئولان سالن در صدد بودند تا اطلاعات فايل را باز کنند، منتها زمان گذشت و به دليل فرآيند تکنيکي موجود اين اتفاق نيفتاد و فايل پخش نشد.

تهيه کننده فيلم سينمايي «گيتا» ادامه داد: اما مشکل، پخش سيستم DCP نبود، بلکه مسئله در روش انتقال اطلاعات بود به اين معني که اطلاعات به درستي کپي نشده و فيلم به صورت آنلاين روي پرده رفت و همين مسئله برايمان مشکل ايجاد کرد.

وي همچنين تصريح کرد: مسئوليت مشکلات پيش آمده در نمايش فيلم «گيتا» در نهايت متوجه تهيه‌کننده است و من از اهالي رسانه در برج ميلاد عذرخواهي مي‌کنم.

در ادامه مسعود مددي کارگردان اين فيلم سينمايي بيان کرد: در ابتدا تشکر مي کنم از برگزار‌کنندگان جشنواره، چون مي دانم که برگزاري اين رويداد سينمايي کاري دشوار است، اما انتظار داريم هر سال بهتر از سال گذشته برگزار شود. البته من از اينکه اين فيلم جزو اکران هاي اوليه بود، گلايه نداشتم اما به مسئولان دبيرخانه تاکيد کردم فيلم «گيتا» از جمله آثار ناآماده در ميان فيلم ها است و خواهش کردم که روز اول نمايش را به اين فيلم اختصاص ندهند، اما در ميان همه فيلم‌هاي ناآماده قرعه به نام «گيتا» افتاد.

اين کارگردان فيلم اولي تاکيد کرد: سوال من اين است که چرا وقتي تعدادي فيلم مشخص آماده نمايش داريم، اين فيلم بايد در اولين ساعات نمايش جشنواره فيلم فجر روي پرده رود که البته از بدشانسي من است.

محمود گبرلو که اجراي اين مراسم را به عهده داشت، پس از پايان صحبت هاي مددي گفت: مي توان از مسئولان جشنواره خواست که يک سانس فوق العاده براي اين فيلم در برج ميلاد بگذارند تا اهالي رسانه با کيفيت بهتري به تماشاي «گيتا» بنشينند.

در ادامه اين نشست الهام حسامي منتقد سينما درباره فيلم «گيتا» گفت: مهم ترين ويژگي اين فيلم سينمايي اين است که شبيه هيچ فيلم خارجي نيست و داستاني از دل جامعه خودمان دارد. به نظر من اين فيلم سينمايي شخصيت هاي جديدي را به جامعه و سينما معرفي مي کند.

مسعود مددي کارگردان فيلم سينمايي «گيتا» درباره قصه اين فيلم سينمايي توضيح داد: ايده اوليه قصه فيلم «گيتا» از طرف ميترا تيموريان نويسنده اين فيلم سينمايي شکل گرفت. موضوع فيلم به نظر ساده مي آيد، اما هر چه داستان پيش مي رود فيلم چالش‌برانگيز مي شود.

ميترا تيموريان نيز در اين زميمه عنوان کرد: فيلم «گيتا» يک تصوير ذهني از مادري است که همه زندگي خود را براي فرزندش گذاشته است. در واقع بزرگترين شغلش عشق ورزيدن به فرزندش است و حالا که فرزندش رفته نمي داند چه کند و دچار بحران شده است.

در ادامه اين نشست مريلا زارعي درباره فيلم «گيتا» گفت: من به عنوان بازيگر قصه هاي مختلفي را مطالعه مي کنم و بنا بر سياست‌هايي که در نظر مي گيرم دست به انتخاب مي زنم و فيلم «گيتا» نيز يکي از انتخاب هاي خوب من است.

اين بازيگر ادامه داد: در ابتدا به واسطه فيلمنامه خوبي که «گيتا» داشت به کار جذب شدم و بعد در جريان کار يک فيلمساز فيلم اولي قرار گرفتم که کار کردن با اين فيلمساز براي من لذت بخش بود.

وي درباره نقش خود در فيلم «گيتا» گفت: در اين فيلم نقش متفاوتي را بازي کردم. بازي کردن نقش مادر براي من يک تجربه تازه بود به خصوص اينکه اين فيلم با قلم زنانه اي درباره مادر نوشته شده است. همين مسئله من را ترغيب کرد تا به اين شخصيت بپردازم و بعد از پايان فيلمبرداري سه ماه درگير اين فيلم سينمايي بودم.

بازيگر نقش گيتا درباره انتخاب هاي جديد سينمايي خود گفت: من در سال جديد 3 انتخاب داشتم. انتخاب اولم فيلم «گيتا» بود که نقش يک مادر را بازي مي کردم درواقع نقش مادرانگي کار در اين فيلم قالب بود. فيلم دوم «باديگارد» نام داشت که در اين فيلم نقش يک همسر را بازي کردم و فيلم «دختر» هم در نقش يک خواهر ظاهر شدم. در واقع امسال سه نقش متفاوت از جنس زنانه را بازي کردم و همين مسئله براي من چالش هاي خوبي را به وجود آورد و تجربه ارزنده اي بود.

در پايان اين نشست سعيد شهرام آهنگساز فيلم سينمايي «گيتا» عنوان کرد: همانطور که دوستان گفتند فيلمنامه اين فيلم من را هم جذب کرد تا موسيقي عاشقانه - مادرانه اي براي فيلم بسازم و به لحاظ موسيقايي توانستم حس خوب مادرانه را در فيلم «گيتا» تجربه کنم. در واقع موسيقي اين فيلم ترجمان احساس موسيقايي يک مادر و عشق به فرزندش است.

نشست اين فيلم سينمايي با حضور کم رمق اهالي رسانه همراه بود.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز