«فروشنده» بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان انجمن نقد آمریكا شد

10آذر1395 0
با اعلام نام «فروشنده» ساخته اصغر فرهادي به عنوان بهترين فيلم غيرانگليسي‌زبان سال از سوي «انجمن ملي نقد فيلم» آمريكا اين فيلم اولين گام را در راه اسكار برداشت.

به نقل از ورايتي، «فروشنده» با دريافت جايزه از «انجمن ملي نقد فيلم» آمريكا اولين گام خود را در مسير اسكار برداشت.

«منچستر كنار دريا» ساخته كنت لونرگان در اين جوايز به عنوان بهترين فيلم سال برگزيده شد و جايزه بهترين بازيگر مرد و بهترين فيلمنامه غيراقتباسي را نيز از آن خود كرد. فيلمنامه اين فيلم نيز توسط كارگردان نوشته شده است.

«مهتاب» به كارگرداني بري جنكينز نيز جايزه بهترين كارگرداني را دريافت كرد و نائومي هريس براي نقش‌آفريني در اين فيلم جايزه بهترين بازيگر نقش مكمل زن را از آن خود كرد. جف بريجز هم براي ايفاي نقش در فيلم «به هر قيمتي» بهترين بازيگر نقش مكمل مرد شد.

جايزه بهترين بازيگر زن نقش اول به ايمي آدامز براي بازي در فيلم علمي تخيلي «ورود» رسيد.

«سكوت» فيلم جديد مارتين اسكورسيزي هم جايزه بهترين فيلمنامه اقتباسي را از آن خود كرد. اين فيلمنامه با همكاري جي كاكس نوشته شده است.

انيميشن «كوبو و دو رشته» با پشت سر گذاشتن رقبايي چون «در جستجوي دوري» و «زوتوپيا» به عنوان بهترين انيميشن بلند انتخاب شد.

«انجمن ملي نقد» بهترين‌هاي سال را با نظر چهره‌هاي  آكادميك در حوزه‌ فيلم و سينما انتخاب مي‌كند. اين انجمن سال گذشته فيلم «مد مكس: جاده خشم» را به عنوان بهترين فيلم سال برگزيده بود.

منبع: مهر

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز