«ناكوك» در سكوت خبری ساخته شد/ یك فیلم اولی متفاوت در جشنواره فجر

12دي1395 0
نسخه اوليه فيلم سينمايي «ناكوك» به كارگرداني امير پوركيان و تهيه‌كنندگي خانه فيلم پروان و امير عابدي كه در سكوت خبري ساخته شده است، به دبيرخانه سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر تحويل داده شد.

«ناكوك» يك درام اجتماعي و نخستين اثر امير پوركيان در مقام كارگردان است كه با قصه‌اي متفاوت نوع خاصي از مشكلات خانوادگي را مد نظر قرار داده است.

در خلاصه داستان «ناكوك» آمده است: آرش نوجواني كه به تازگي از بند مواد مخدر رها شده و با مادرش زندگي مي‌كند، در كافه‌اي با دوستش كه از برادر به او نزديك‌تر است، مشغول كار است. پدر آرش كه مدت‌ها قبل از ايران متواري شده و در فضاي مجازي با فرزندش ارتباط گرفته، قرار است به ايران بازگردد، اما مسئله‌اي جديد و فضاي ملتهبي در راه است.

شقايق فراهاني، سعيد شريف، سام حسامي و مهسا علافر بازيگران «ناكوك» هستند.

عوامل «ناكوك» عبارتند از: كارگردان: امير پوركيان، نويسنده: علي اصغري، تهيه‌كننده: خانه فيلم پروان و امير عابدي، فيلمبردار: مرتضي قيدي، طراح صحنه: آبتين برقي، صدابردار: محمد شاهوردي، صداگذار: حسن ابوالصدق، طراح چهره‌پردازي: الهام اطيابي، تدوين: حامد حسيني، مدير توليد: ايرج رحماني، موسيقي: شهريار حدادي، مشاور رسانه‌اي: مريم قرباني‌نيا و مشاور تبليغات و فضاي مجازي: سپيده هاشمي.

امير پوركيان كه پيش از اين تهيه‌كنندگي فيلم‌هاي «گاهي» (1394)، «خنده‌هاي آتوسا» (1393) و «دريا و ماهي پرنده» (1393) را در كارنامه خود دارد، فيلم «زار» به كارگرداني نيما فراهي كه در ژانر وحشت ساخته شده را نيز به سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر ارائه كرده است.

منبع: خبرآنلاين

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز