فرید سجادی حسینی: نقشم در «ایتالیا ایتالیا» را دوست دارم/ پدر كلیشه‌ای نیستم

13بهمن1395 0
فريد سجادي حسيني كه امسال با دو فيلم «ايتاليا ايتاليا» و «آذر» در جشنواره فيلم فجر حضور دارد درباره ويژگي هاي اين دو اثر سينمايي صحبت كرد.

 فريد سجادي حسيني كارگردان، بازيگر و دستيار كارگردان سينماي ايران كه سال‌هاست در اين عرصه فعاليت مي كند امسال با دو فيلم در بخش سوداي سيمرغ جشنواره فيلم فجر حضور دارد.

وي درباره بازي در فيلم «ايتاليا ايتاليا» به كارگرداني كاوه صباغ‌زاده  گفت: كاوه صباغ زاده حدود 2 سال قبل به  من پيغام داده بود كه قرار است فيلمي بسازد و براي من نقشي كنار گذاشته است. من هم بدون خواندن فيلمنامه به دليل شناخت و اعتماد كاملي كه به او داشتم پذيرفتم كه در فيلمش بازي كنم.

سجادي حسيني ادامه داد: بعد از بازي در فيلم «فروشنده» اصغر فرهادي و بعد از بازگشتم از جشنواره فيلم كن، بازي در اين فيلمم را شروع كردم البته قبل از آن فيلمنامه را خواندم و مطمئن شدم كه اعتمادي كه به كاوه صباغ زاده كرده بودم درست بوده است.

وي در پاسخ به اين پرسش كه ترجيح مي دهد بازيگري را دنبال كند يا كارگرداني و دستياري كارگرداني را تجربه كند، توضيح داد: اين را نمي دانم كه چطور دست سرنوشت رقم خورده و در اين سن و سال من را بازيگر كرده است. البته من قبلا هم تجربه هايي به عنوان بازيگر داشتم اما بعد از حضور در فيلم اصغر فرهادي بين مردم بيشتر شناخته شدم اما برايم فرقي نمي كند كه در كدام حوزه فعال باشم چون متر و معيارم در بازيگري و فعاليت در حوزه هاي ديگري سينما «انسان» است. در واقع همه ما روي پديده اي بنام «انسان» و خصلت ها و خصوصيات او كار مي كنيم. وقتي كارگرداني مي كنيم و شخصيتي را بازآفريني مي كنيم همانقدر لذت مي بريم كه در حيطه بازيگري فعال هستيم. در حقيقت معتقدم پديده اي كه توجه هنرمندان سينما و تئاتر و حتي نقاشان و نويسندگان را به خود جلب مي كند، انسان است و ويژگي هاي انسان است كه باعث مي شود آنها مساله و موضوعي را براي كار كردن انتخاب كند.

سجادي حسيني درباره نقشي كه در اين فيلم سينمايي برعهده دارد، بيان كرد: در اين فيلم من نقش پدر حامد كميلي را بازي مي كنم كه اين نقش را بسيار دوست دارم چون اين پدر مانند پدرهاي كليشه اي نبود كه در برخي از فيلم ها و سريال‌ها مي بينيم و بسيار خوب به او و شخصيتش پرداخته شده بود. من نقش را بسيار پسنديدم و درگير آن شدم و با كمك كاوه توانستيم ويژگي هاي شخصيت را پررنگ كنيم و فكر مي كنم شخصيت خوبي از كار درآمده باشد.

بازيگر فيلم «مدرسه پيرمردها» درباره ويژگي هاي فيلم نيز بيان كرد: معتقدم فيلم «ايتاليا ايتاليا» اثري متفاوت است و من اين متفاوت بودن و نوع نگاه كارگردان را بسيار دوست داشتم و اميد زيادي نيز به جذب مخاطب در اكران عمومي دارم.

وي كه امسال در فيلم «آذر» به كارگرداني محمد حمزه اي نيز ايفاي نقش كرده است در اين باره يادآور شد: در فيلم «آذر» نقش مردي را بازي مي كنم كه براي پسرش اتفاقي مي افتد. هومن سيدي نقش پسرم را ايفا مي كند و حميدرضا آذرنگ نيز نقش برادرزاده ام را در اين فيلم برعهده دارد.

وي در جواب به اين سئوال كه آيا ممكن است امسال كانديد دريافت سيمرغ بلورين بازيگر نقش مكمل مرد شود، گفت: فكر نمي كنم اين اتفاق بيفتد البته من زماني مي توانم نظر دهم كه فيلم‌هاي ديگر را نيز ديده باشم اما مي بينم كه بازيگرهايي بهتر از من در فيلم هاي مختلف بازي كرده اند اما من فرصت ديدن فيلم ها را ندارم بنابراين حق قضاوت كردن ندارم.

سجادي حسيني در پايان صحبت هايش درباره حضورش در تئاتر بيان كرد: در حال حاضر مشغول تمرين نمايش «ترن» به كارگرداني حميدرضا آذرنگ هستم كه نقش بسيار خوبي در اين نمايش دارم. در اين كار نقش معماري را ايفا مي كنم كه قرار است بنايي را احداث كند. اين نمايشنامه بسيار خوب نوشته شده و نسبت به اجراي قبلي كه داشته است بازنويسي شده و اين تغييرات باعث بهتر شدن كار شده است.

منبع: مهر

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز