اطلاعات و حواشی «پاندای کونگ فو کار 3» که با مشتی آهنین بازگشته است

با تماشاي فوتيجي از قسمت سوم متوجه شديم كه جلوه هاي بصري فيلم حتي بيشتر از پيش خيره كننده هستند. كاب ادامه مي دهد: "اين بار درواقع سطح كار را بالاتر برديم. چرا كه يك روستاي پاندانشين كامل را داشتيم كه يك گروه عظيم مشغول طراحي آن بودند. به جزئيات شگفت انگيزي رسيديم كه از لحاظ بصري بسيار غني بودند. فكر مي كنم پانداها بيشتر از بقيه گرم و نرم و راحت باشند. اين مهم ترين نكته براي من است." يك استاد كونگ فوي گرم و نرم؟ به سختي مي توانيم هيجان مان را كنترل كنيم.
توتال فيلم: "من يک پانداي بزرگ چاق نيستم. من همان پانداي بزرگ چاق هستم." اين را پاندا اولين بار در سال 2008 اعلام کرد، دقايقي پيش از آن که تاي لانگ را با استفاده از تکنيک کشنده انگشت ووکسي شکست دهد. با اين حال 13 سال پس از اولين پانداي کونگ فو کار، پو (با صداپيشگي جک بلک) هنوز هم قرارست متوجه شود در ميان خرس هاي چيني تک افتاده و بايد با پدر مدت ها گم شده اش، بار ديگر متحد شود و همان پانداي روستايي ساکن کوه ها باشد. الساندرو کارلوني که داستان پرداز و انيماتور هر دو قسمت پانداي کونگ فو کار است مي گويد: "نکته ببامزه اين است که کاراکتر پو هيمشه بر پايه تناقض ها بنا شده." کارلوني همچنين کسي است که پانداي کونگ فوکار 3 را به همراه جنيفر يونلسون کارگرداني کرده است. " پو يک موجود ساده و احمق است. شما کسي را مي بينيد که اساتيد و افراد منضبط و سختگير احاطه اش کرده اند. با خودم گفتم چرا دقيقا برعکس اين را امتحان نکنيم. اگر پو را در جايي بگذاريد که افرادي دقيقا به احمقي خود او و حتي بيشتر احاطه اش کنند چطور؟ " 5 سال از آخرين بازي که پو به سينماها آمد مي گذرد. در قسمت دوم مجموعه ديديم که گره تعليقي داستان ظاهر شدن پدر بيولوژيک پو، لي شن بود که حضور پسرش را احساس مي کرد، پو که حالا استاد کونگ فو و عضو دائمي گروه فيوريوس 5 شده وظيفه دارد نسل بعدي مبارزان را آموزش دهد. اين مسئوليت تازه با اين حال با پناه بردن او به پدرش، لي (با صداپيشگي هيچ کس جز برايان کرنستون برکينگ بد) خدشه دار مي شود. "مردم شايد او را بيشتر با برکينگ بد بشناسند، شما آن توانايي وسيع ملودراماتيک را مي بينيد ولي او پس زمينه خارق العاده اي در کمدي با خودش دارد." اين را رايان نلسون که در لندن بر موسيقي متن اين سه گانه (به همراه هنس زيمر که دوباره به پروژه بازگشته است) نظارت مي کند مي گويد. "او از لحاظ بيان احساسي در کمدي به شدت غني است. ما کسي را داريم که با همين قدرت بيانگري مي تواند در برابر پو بايستد. در کنار او بودن برايمان بسيار خارق العاده بود." پاندا همچنين در اين قسمت قدم به قدم به همراه اولين دشمن فراطبيعي اش پيش مي رود. وقتي که پاي انتخاب بهترين صداپيشه براي کاراکتر شروري به نام کاي (که در زبان ژاپني به معناي خدا است) در ميان باشد، هيچ چيز بهتر از اين اجراي اسکاري جواب نمي دهد؛ مليسا کاب تهيه کننده مي گويد: "ما در حال تماشاي ويپلش بوديم و اجراي خارق العاده  جي.کي سيمونز را در آن ديديم. نقش با ما صحبت مي کرد، او صداي مسلطي دارد اما ما به حجم زيادي از کمدي هم نياز داشتيم. وقتي به استوديو آمد همه را غافلگير کرد."
با تماشاي فوتيجي از قسمت سوم متوجه شديم که جلوه هاي بصري فيلم حتي بيشتر از پيش خيره کننده هستند. کاب ادامه مي دهد: "اين بار درواقع سطح کار را بالاتر برديم. چرا که يک روستاي پاندانشين کامل را داشتيم که يک گروه عظيم مشغول طراحي آن بودند. به جزئيات شگفت انگيزي رسيديم که از لحاظ بصري بسيار غني بودند. فکر مي کنم پانداها بيشتر از بقيه گرم و نرم و راحت باشند. اين مهم ترين نکته براي من است." يک استاد کونگ فوي گرم و نرم؟ به سختي مي توانيم هيجان مان را کنترل کنيم.
 
جک بلک و  جي.کي سيمونز، صداپيشگان نقش قهرمان و خبيث فيلم درباره کاراکترهايشان مي گويند
 جک بلک در نقش پو
چه چيز شما را پابند اين پاندا نگه داشته؟
من عاشق پو هستم. پو دقيقا مثل من است. مثل نسخه بچگانه من. خيلي معصوم و ساده است اما همين باعث بامزه بودنش مي شود. او به نوعي احمق اما بسيار احساساتي است.
فکر مي کني اين آخرين قسمت يک سه گانه باشد؟
اين بار تجربه خوبي بود چراکه داستان فوق العاده اي در اختيار داشتيم.  به نظر ماهي بزرگ همين باشد. شايد در قسمت چهارم کم کم احساس کسل کننده اي سراغم بيايد.
حالا که پو يک استاد کونگ فو است چه تفاوتي با قبل دارد؟
 او بالغ شده. در حال تبديل شدن به پانداي بزرگسال است و از يک شاگرد به يک استاد ارتقا يافته.
تو هم يک پدر هستي. چه چيزهايي به بچه هايت ياد مي دهي؟
آن ها زياد به حرف هاي من گوش نمي دهند. فکر مي کنم زماني که افراد ديگر چيزي به آن ها ياد مي دهند بيشتر توجه مي کنند.
آيا خودت در رشته کونگ فو مهارت داري؟
زماني که براي تمرين و کمي تحقيق در انگلستان بودم چيزهايي درباره آن ياد گرفتم. اما درجه استادي ندارم.
 
جي.کي سيمونز در نقش کاي
کاي يک گاو خشمگين قدرتمند است که انرژي کساني را که شکست مي دهد جذب خود مي کند. رابطه او با استاد اوگوي از چه جنسي است؟
او زماني مثل يک برادر براي استاد اوگوي بوده. آن ها بسيار صميمي بودند و از نظر کاي، اوگوي به او خيانت کرد، بنابراين کاي 500 سال خشم و انتقامش را فروخورده تا در نهايت آن را عملي کند و اين همان کاري است که آدم بدها معمولا در هر فيلمي انجام مي دهند.
چه چيز باعث شد در نقش کاي بازي کنيد؟
قسمتي از آن برايم جذاب بود، پس از آن که فرصت پيدا کردم داستان و کاراکتر او را بشناسم به نظرم بسيار بامزه آمد، او يک آدم بد فراطبيعي است که البته هميشه در يک سطح ظاهر نمي شود.
فکر مي کنيد پيام اين قسمت از فرنچايز چه باشد؟
فکر مي کنم درباره جرئت به خرج دادن و بيرون آمدن از محدوديت ها و ريسک پذيري باشد. درباره اتحاد به عنوان يک گونه واحد در يک سياره مشترک. انرژي دروني تان را پيدا کنيد و از آن به بهترين شکل ممکن استفاده کنيد.
ويسنا فولادي
نظرات
نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبطاستفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز