با شخصیت‌های «Suicide Squad/ جوخه انتحار» آشنا شوید

Harley Quinn
بازيگر: مارگو رابي
بيوگرافي: هارلي مخلوق عجيبي از دنياي DC است، از اين بعد كه او براي اولين بار در اپيزودي از بتمن: سري انيميشن (Batman: The Animated Series) سال 92 ظاهر شد و آنقدر محبوب گشت كه وارد دنياي كاميك شد. هارلي معشوق و همكار تقريبا هميشگي جوكر (همانطور كه حدس ميزنيد رابطه چندان سالمي نيست) كه در علايقش به خشونت، ديوانگي و غير قابل پيشبيني بودن همسطح معشوق رواني اش است. هارلي البته روانشناس ماهري هم هست و طرف ديگر شخصيتش دكتر هارلين فرانسيس كويينزلك در دوباره سازي خط داستاني كاميك بوكي بعد از شكست عشقي اي با دوست دلقكمان شروع به گرفتن انتقام خونين و خشني مي كند كه در نهايت گير افتادنش سرنوشتش را با گروه گره ميزند. اجراي رابي دومين باري خواهد بود كه شكل Live-action دارد چون پيش از اين يكبار ديگر چنين بازي اي را در سريال كم عمر پرنده هاي شكار DC انجام داده بود.
امپاير: Suicide Squad دومين فيلم برادران وارنر/ DC که براي اکران 2016 برنامه ريزي شده، هدفي از اين دو شرکت را نمايندگي مي کند که مارول تاکنون انجامش نداده؛ متمرکز شدن روي گروهي از ويلن ها به جاي ابرقهرمانان. Suicide Squad که در 1959 توسط رابرت کايگر و راس اندرو طراحي شد، درباره گروهي از ابرويلن ها است که در ازاي کاهش حکمشان ماموريت هايي براي دولت آمريکا انجام مي دهند. اين گروه که در ابتدا Task Force X ناميده مي شدند دسته قابل پيشبيني اي نيستند که با توجه به ذات شرورانه شان کاملا قابل پيشبيني است. براي آن هايي که اولين مواجهه شان با شخصيت هاي اين دسته، انتخاب بازيگراني مثل ويل اسميت، مارگو رابي، جرد لتو و ديگران بوده، اين مطلب راهنماي بدردبخوري خواهد بود:
 
Rick Flag Jr./Rick Flagg Jr.
بازيگر: جويل کينامن 
بيوگرافي:  درست مثل بقيه شخصيت هاي کاميک، فلگ هم شمايل هاي متفاوتي را تجربه کرده.اسم ريک فلگ توسط سه نسل متفاوت استفاده شده که همه مرداني نظامي بوده اند. فلگ اصلي خلبان سابق هواپيماي جنگنده است و زندگي اش مرتبا با مرگ و تراژدي در تماس بوده. با وجودي که از همکار يک مشت ويلن شدن دل خوشي ندارد موافقت کرده تا دسته را زير نظر والر رهبري کند. مي توانيد منتظر درگيري هايي بين او و دد شات (Dead shot)  باشيد چون فلگ در صورت مقايسه با ددشات عصبي مي شود. حضور کورينا کالدرون که نقش شخصيتي به نام گريس را بازي ميکند شايد به عشق زندگي ريک، کارين گريس هم اشاره اي داشته باشد.
 
Deadshot
بازيگر: ويل اسميت
بيوگرافي: فلويد لاتون به عنوان بهترين تيرانداز دنيا مشهور شد و به عنوان قاتل حرفه اي مشغول به کار بوده. تقريبا به خاطر حس قدرت بيشتر حاضر است تا هرکسي را به ازاي قيمت مناسب بکشد ولي در نهايت براي حفاظت از همسر سابق و دخترش تن به محکوميت ميدهد. اين شخصيت که عمرش از Suicide Squad بيشتر است اولين بار توسط باب کين، ديويد ورن و لو ساير در دهه 50  به عنوان يکي از ويلن هاي اصلي بتمن نوشته شد. به خاطر ماسک و چشمبندش معروف است که ويل اسميت هم در فيلم از همين لباس استفاده کرده.
 
Joker
بازيگر: جرد لتو
بيوگرافي: تنها شخصيتي از فيلم که نياز چنداني به معرفي ندارد چون درست پس از خلقش به عنوان دشمن هميشگي بتمن در دهه 40 توسط جري رابينسون، بيل فينگر و باب کين همواره جزوي از فرهنگ پاپ بوده. جوکر احتمالا مشهورترين ويلن کاميک بوکي است و مدت ها است که سر و کله اش در تلويزيون يا  هرموقع که بتمن راهي سينما شده پيدا ميشود. در گذشته سزار رومرو، جک نيکلسون و هيث لجر نقش شاهزاده دلقک جنايت را بازي کرده اند و لتو براي رسيدن به سطح آن ها کار سختي پيش رو دارد. معمولا شروعش را در کاميک ها به عنوان يک جنايتکار معمولي ديده ايم (مثلا در کاميک Red Hood) که توي محلولات شيميايي مي افتد و موهايش به رنگ سبز تغيير مي کند، پوستش ميسوزد و حسابي رواني مي شود اگرچه احتمالا اينجا هم مثل جوکرِ لجر قصه به اين خط روايي وارد نشود و جوکر از پيش آماده، مسلح و خود هميشگي اش باشد. خود جوکر البته عضوي از دسته نيست ولي ظاهرا يکي از زنداني هاي ديوانه خانه آرکام است که هارلي کويين قصد نجات دادنش را دارد.
 
Harley Quinn
بازيگر: مارگو رابي
بيوگرافي: هارلي مخلوق عجيبي از دنياي DC است، از اين بعد که او براي اولين بار در اپيزودي از بتمن: سري انيميشن (Batman: The Animated Series) سال 92 ظاهر شد و آنقدر محبوب گشت که وارد دنياي کاميک شد. هارلي معشوق و همکار تقريبا هميشگي جوکر (همانطور که حدس ميزنيد رابطه چندان سالمي نيست) که در علايقش به خشونت، ديوانگي و غير قابل پيشبيني بودن همسطح معشوق رواني اش است. هارلي البته روانشناس ماهري هم هست و طرف ديگر شخصيتش دکتر هارلين فرانسيس کويينزلک در دوباره سازي خط داستاني کاميک بوکي بعد از شکست عشقي اي با دوست دلقکمان شروع به گرفتن انتقام خونين و خشني مي کند که در نهايت گير افتادنش سرنوشتش را با گروه گره ميزند. اجراي رابي دومين باري خواهد بود که شکل Live-action دارد چون پيش از اين يکبار ديگر چنين بازي اي را در سريال کم عمر پرنده هاي شکار DC انجام داده بود.
 
Captain Boomerang
بازيگر: جي کورتني
بيوگرافي: جورج هارکنس زورگوي استراليايي اي است که اسمش را از بومرنگ پيشرفته اي ميگيرد که وسيله معمول ارتکاب جرمش است. او که توسط جان بروم و کارمين اينفانتينو در دهه 60 خلق شده معمولا براي فلش دردسر درست مي کند و يکبار تقريبا به کشتنش داد آن هم با بستنش به بومرنگي عظيم و فرستادنش به فضا. خلاصه که خيلي بومرنگ دوست دارد. او که چندان ويلن قدرتمندي نيست معمولا به خاطر شخصيت تند و ديالوگ هاي بعضا نژادپرستانه اش هم شهرت دارد، اگرچه ما منتظريم ببينيم چقدر از اين وجه شخصيتش به فيلم راه پيدا مي کند. 
 
Enchantress
بازيگر: کارا دلوين
بيوگرافي: انچنترس در طي اين سال ها شکل هاي مختلفي را به خودش ديده. او اولين بار توسط باب هني و هاوارد پارسل براي نشنال کاميکس (که بعد ها جزوي از DC  شد) در 1966 خلق گشت و در ماجراهاي عجيب ديده شد.  در ابتدا به عنوان هنرمندي با نام جون مور شناخته ميشد که توسط موجودي جادويي بنام زامور قدرت گرفته تا با هيولاهاي شيطاني بجنگد. اما بعدها که به کاميک ها باز ميگردد سردرگم شده و به دشمني براي سوپرگرل تبديل مي شود. او وارد دسته مي شود تا طرف ويلنيش را کنترل کند اما در همان اولين ماموريت همه قدرت شيطانيش آزاد مي شود. ياد ميگيرد که طرف انچنترسش ويلني مجزا است که قصد کنترلش را دارد براي همين براي نابوديش تلاش مي کند. قدرت هايش بهبودي، تلپورت کردن و تاثير گذاشتن بر روي اشيا است. او از بين ديوار هم ميتواند رد شود که البته با توجه به قدرت تلپورتش کمي زيادي بنظر مي رسد.
 
Killer Croc
بازيگر: آدوالي آکينويه آگباجه
بيوگرافي: يکي از دشمنان بتمن مربوط به سال 1983 ساخته جين کولان. کراک قاتل همانطور که از ريختش مي شود فهميد ويلني بسيار قدرتمند است که شکل و شمايلي مثل کروکوديل دارد. بعدها مشخص مي شود که بخاطر نوعي جهش ژنتيکي معکوس شمايلي اينچنيني پيدا کرده. کراک قاتل جواني راحتي نداشته؛ با عمه اي زندگي ميکرده که از او متنفر بوده و همين پايش را به دنياي جنايت باز کرده است. او زور، سرعت، قدرت تحمل و رفلکس هايي ابرانساني دارد، هيچ کس به خوبي اش نميتواند شنا کند و تيرانداز قابلي هم هست. اکثرا در ديوانه خانه آرکام است اما براي فيلم سر و کله اش در بل ريو پيدا مي شود. 
 
El Diablo
بازيگر: Jay Hernandez
بيوگرافي: شخصيت هاي مختلفي در دنياي DC با چنين اسمي بوده اند و اينطور که از ظواهر بر مي آيد هرناندز قرار است در نقش چاتو سانتانا ايفاي نقش کند. ساخته دست جايي نيتز و فيل هستر، خانه گروه مافيايي اي که به او پول بدهکار بودند را به آتش مي کشد و بعد از اينکه متوجه ميشود درون خانه زنان و کودکان بيگناه هم بوده اند خودش را به پليس تسليم مي کند تا سر از زندان بل ريو دربياورد. محکوم به اعدام بوده که از سر زور به عضويت گروه در مي آيد و بمبي مايکروچيپ شده هم وارد بدنش مي کنند تا اطاعتش را تضمين کنند. در بين قدرت هايش کنترل آتش هم وجود دارد که احتمالا توي سفرهاي دوستانه اعضاي گروه حسابي به کار بيايد.
 
Slipknot
بازيگر: آدام بيچ
بيوگرافي: اين شخحصيت که هيچ ربطي هم به گروه موسيقي مشهوري با همين نام ندارد، نام اصليش کريستوفر وايز است و توسط جري کانوي و رائل کانايان در 1984 خلق شد. او کارش را با کارمندي در شرکتي شيميايي شروع کرد و فرمولي براي ساخت طناب هايي قدرتمند با عمري طولاني پيدا کرد و توسط گروه خرابکاري به نام 2000 استخدام شد، گروهي که قرار بود دنيا را در سال 2000 نابود کنند (البته کمي براي اين موضوع دير شد). در طي ماموريتي براي کشتن قهرماني به نام  Firestorm دستگير شد و توجه Suicide squad را جلب کرد. چندتايي ماموريت براي گروه انجام داد تا يکبار با تشويق کاپيتان بومرنگ، وقتي سعي در امتحان برد بمب هاي ميکروچيپ شده در بدنش را داشت يک دستش را از دست داد. به کل بيخبريم که اير قصد استفاده از اين خط روايي را در فيلم دارد يا نه اگرچه اصلا از او بعيد نيست.
 
Katana
بازيگر: Karen Fukuhara
بيوگرافي: نام ديگر تاتسو ياماشيرو. او که اولين حضورش در دنياي DC  به سال 1983 و بدست مايک بار و جيم آپارو بوده، کاملا از زندگي معمولي با همسر و خانواده اش راضي بود تا اينکه برادر شوهرش که بر سر بدست آوردن دلش رقابتي داشته، شوهر را بوسيله شمشير مرموزي به نام Soultaker ميکشد. تاتسو پس از کشته شدن بقيه خانواده فرار مي کند و پيش استادي به تاداشي آموزش ميبيند تا به آمريکا بيايد و با اسم کاتانا براي عدالت مبارزه کند. معمولا عضو تيمي به نام خارجي ها (Outsiders) بوده که توسط بتمن شکل گرفته بوده. او البته گذرش به Suicide squad  هم افتاده و ظاهرا در فيلم عضوي از گروه است.
 
 
Amanda Waller
بازيگر: وايولا ديويس
بيوگرافي: او که اولين بار در 1986 و توسط جان آسترندر، لن واين و جان برن به دنياي DC معرفي شد به بي رحمي در جاسوس بازي و سياست شهره است. اگرچه قدرت ابرانساني اي ندارد اما به خوبي در منطق، مديريت استراتژيک، تاکتيک هاي جنگي، نظريه بازي، جاسوسي و هنرهاي رزمي آموزش ديده. او که در کودکي از يکي از مناطق فقير شهر فرار کرده و کشته شدن خانواده اش را به چشم ديده،  تصميم ميگيرد تا به مطالعه علوم سياسي بپردازد و کمکي براي همنوعانش باشد. دستيابي اش به مدارک رده بالاي سياسي باعث شد تا از طرح هاي اوليه Suicide squad باخبر شود و پيشنهاد مدل جديدي را بدهد  و شانس بازبيني عملياتشان را بدست آورد. آماندا رهبر جنجال برانگيزي از آب در مي آيد و معمولا به راحتي با بالادستي هايش مخالفت مي کند تا اهداف خودش را پيش ببرد. البته به شدت هم توسط اعضاي گروه مورد تنفر است که اين حس بنظر کاملا دوطرفه است.
 
ديگران
بازيگران ديگري هم هستند که هنوز شخصيتشان تاييد قطعي نشده. ايک بارينهولتز ظاهرا قرار است دشمن بتمن هوگو استرنج را بازي کند، يک نابغه ديوانه و روانشناس که هوش و توانايي مبارزه خيلي زيادي دارد و آدم هاي غولپيکري ميسازد تا اعمال شيطانيش را برايش انجام دهند. جيم پرک قرار است نقش جاني فراست، يکي از همکاران جوکر را بازي کند. ريموند اولوباواله در IMDB در نقش شاه کوسه ( King Shark) ثبت شده، که نوعي انسان-کوسه است (ديگر بايد فهميده باشيد که سرنخ توي اسم شخصيت ها است) و شخصيت هاي کامن و الکس مراز هنوز اسمي ندارند اگرچه دومي احتمالا ببر برنزي (Bronze tiger) باشد. و مي توانيم انتظار حضور کوتاه بتمنِ بن افلک و لکس لوتورِ جسي آيزنبرگ را هم داشته باشيم که شخصيت هاي هر دو در سوپرمن عليه بتمن تثبيت شده است.
زرتشت کاشفيان
نظرات
آقاي نارنجي دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 لطفاً عکس‌هاي بيشتري از هارلي منتشر کنيد.

با تشکر
5 3
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز