وبسایت «7فاز» سه ساله شد

دقيقا سه سال پيش مثل امروز،‌ شانزدهم فروردين ماه سال 1393، «7فاز» كار خود را آغاز كرد. از همان ابتدا ميثاق‌مان با مخاطب اين‌ بود كه به «فرهنگ عامه» بپردازيم و ...
7فاز:
دقيقا سه سال پيش مثل امروز،‌ شانزدهم فروردين ماه سال 1393، «7فاز» كار خود را آغاز كرد. از همان ابتدا ميثاق‌مان با مخاطب اين‌ بود كه به «فرهنگ عامه» بپردازيم و در روزگاري كه تظاهر به اسنوبيسم و انتلكت‌نمايي - بدون ذره‌اي سليقه و ديدگاه زيبايي‌شناسانه - در جريان انتقادي پيرامون سينما و فرهنگ حاكم است و متاسفانه باعث انحراف و  گمراهي بخشي‌ از مخاطبان شده، كار خودمان را كرده و پديده‌ها را همان‌طور كه هستند بررسي كنيم. خدا را شكر همه چيز خوب پيش رفت و در ابتداي سال چهارم، با انگيزه‌تر از هميشه به دنبال فتح قله‌هاي تازه و ارتقاي سليقه «فرهنگ عامه» در حوزه‌هاي مختلف‌ با گرايشات متفاوت هستيم. انبوهي از شما دوستان و عزيزان در اين سه سال همراه و مشوق ما بوديد و طبيعتا خوشحالي اين سالگرد، بيشتر از هر كسي متعلق به شما بزرگواران است. از طرف ديگر و مثل هر ايده و اجراي موفق ديگري، با پيشرفت «7فاز»، تعداد دشمنان و حاسدان‌ش هم بيشتر شد و چه چيزي هيجان‌انگيزتر از اينكه عداوت و بخل عده‌اي «ميانمايه» و تنگ‌نظر، سبب انگيزه و هيجان بيشتر گروهي شود كه فعال هستند و مشغول كار، نه منفعل و اهل نق و اطوار. رسانه به معناي واقعي كلمه مستقل «7فاز» نه همچون جريانات دولتي و رسانه‌هاي منتسب، به چاه نفت و سفره رنگين «قدرت» وصل است و نه نسبتي با جريان كثيف «خصولتي» و «پولشويي» دارد كه امكان بريز و بپاش داشته باشد. ما (من و دوستانم) از هيچ و به تدريج، نهال‌مان را بارور كرده و بدل به درخت كرديم و ريشه اين درخت محكم‌تر از آن است كه مرعوب خواسته‌هاي عده‌اي نادان و نافهم در حوزه فرهنگ شود؛ از مدير و مسئول دولتي تا منتقدان بدسليقه‌ و پرمدعا. و در روزگاري كه منتقد و مخاطب و سليقه انتقادي، طنين و تكرار صداهاي يكديگر شده‌اند و ايده و آواي تازه كمتر شنيده مي‌شود، ما بيش از حد خودمان هستيم و مسير طي شده‌ در اين سه سال، بهترين گواه براي اين ادعا است.
 
با احترام
پويان عسگري - سردبير سايت «7فاز».
پويان عسگري
نظرات
ashkan چهارشنبه 16 فروردين 1396 فکر کنم اولين باري که به سايت علاقه مند شدم مطلبي درمورد بهترين لحظه هاي چندلر بينگ بود و از اون موقع تقريبا هر روز دنبالتون ميکنم و واقعا فوق العاده ايد
ممنون براي زحماتتون
3 0
پاسخ

اميرحسين جلالي چهارشنبه 16 فروردين 1396 سه سال موندن و لنگا رو بالا ندادن واقعا کار بزرگيه...سه سال.. اونم تو مملکتي که موثرترين و مداوم ترين کار فرهنگي پارازيت انداختن و فيلتر و سانسور کردن همه چيه تا بشه فلان ببو رو کرد پرطرفدارترين مجري تلويزيوني که روي آنتن زنده نژادپرستي رو ترويج کنه و بهمان هالو رو کرد سردبير باسابقه ترين مجله سينمايي تا استفراغي مثل بدون تاريخ بدون امضا رو شاهکار بدونه و وزير و مسئول فرهنگي و فيلمساز و منتقد و روزنامه نگارشو از پيرجنده هاي بدون کارت بهداشتم ارزون تر ميشه خريد و فروخت..
ما را به سخت جاني خود اين گمان نبود
شبهاي هجر را گذرانديم و زنده ايم..
3 3
پاسخ

pooriya چهارشنبه 16 فروردين 1396 واقعا خسته نباشيد.
1 0
پاسخ

علي چهارشنبه 16 فروردين 1396 سايتتون فوق العاده ست.
1 1
پاسخ

آراز شنبه 19 فروردين 1396 دمتون گرم . پرتوان تر ادامه بديد .
1 1
پاسخ

معين يكشنبه 20 فروردين 1396 دمتون گــــــــــرم!
1 1
پاسخ

علي رضا چشمک لرد دست حقيقي پادشاهي والريا جمعه 5 خرداد 1396 اين سايت برغم اينکه برخي مطالبش ترجمه و قرض گرفته شده از سايت هاي برتر جهاني است اما مطالبي با محتوا سازي هاي بينهايت خلاقي دارد که زاده ي ضمير روشن نگارشگران هفت فاز است. اما با اين حال، اين سايت ترجمه هايي محشر با واژه هاي شهوت آميز و هيجان آور و برگردان هاي هنري و عاميانه ايي دارد که خوانند را وادار ميکند براي فروکش کردن تمايلش براي بهرهبرداري از اين لذت تا آخر چشم از مطلب برندارد و خود را به زحمت بيندازد تا نام نويسنده و مترجمش را بخاطر بسپارد. اين خصوصيت تنها براي افرادي است که همچون اينجانب دستي در ترجمه و کنجکاوي در پيدا کردن منبع اصلي دارد.
اما در خصوص تجربه شخصي خودم از اين سايت دارم بايد بگوييم من بشخصه آدم وسواسي و تيز بيني در عرصه هنر و محتوا هستم و با اراده اي آزاد از ناپختگي ها و جوگيري هاي عاميانه، مخاطب خيلي از سايت ها ي پارسي و انگليسي هستم اما منصفانه مي‌گويم معجون شيريني که اين سايت بخوردم ميدهد بعد از دو سال از کشف اين سايت در سرچي تصادفي در خصوص سريال بازي تاج و تخت در هيچ کجا نيافتم.
من بعد از تماشاي فصل سوم بازي تاج و تخت به جمع شيفتگان اين عصر محبوب پيوستم ، از ان موقع تا حالا تمامي سايت هاي حرفه اي و مراجع سريال و کتاب اين مجموعه را چه بسا که به تعداد ده انگشت دستانم هم نميرسند (بر کسي پوشيده نيست که چه سايت هاي و با چه مضاميني هستند) شخم زدم تا آتش درونم را فروکش کنم ولي با وجود اينکه آنها تمام تلاششان را کرده بودند که بهترين باشند ، بهترين را در سايتي يافتم که بخش کوچکي از چتر سينمايي بزرگش را به پوشش بازي تاج و تخت اختصاص داده بود. ترجمه ها و تحليل هاي شما باعث شد که بيشتر و بيشتر علاقمند شوم در اين دنياي هپروتي رئاليستي غرق شوم و تلنگري شد که دست بکار شوم تا بقول معروفي که ميگويد ديگران کاشتند و ما خورديم، من هم بکارم تا ديگران بخورند. ترجمه کردم و تحليل کردم و تا حدودي موفق شدم اما تاثير اين سايت را در موفقيتم هيچگاه انکار نخواهم کرد.
اما حالا بايد به بخش گلايه ها رسيد تا حوصله سر نرفته.
.
سايت هفت فاز بخش اخبارش بسيار ضعيف است اگر اين بخش در موازات ساير بخش ها فعال شود ميتوادند تاثير بسياري در جذب مخاطب داشته باشد
سايت هفت فاز در خصوص فعاليت هاي مجازي کمي تنبل است، نميدانم شايد سياست کلي دوستان باشد که تمرکز بيشتر بر سايت باشد اما اعتقادم بر اين است که هفت فاز ميتواند بيشتر از يک سايت باشد و با پيشرفت و بالا رفتن از پله هاي ترقي ،مجله و خبرنامه هاي جداگانه تاسيس کند و در نبود يک بنياد هنري قوي در ايران اين سايت به اين مهم دست يابد. ميدانم که هفت فاز که تحليل هاي بسيار در مورد جنبش تاي سينماي و تکاملات سينماي جهان ميپردازد ميتواند جنبش هفت فاز خود را بيافريند زيرا که توان انجام اينکار را دارد.
در پايان ميخواهم تشکري ويژه اي از زحمات دوستاني بکنم که برغم مشکلات شخصي و روزمره آتشدان گرم هفت فاز را روشن نگه داشتن. متشکرم
3 0
پاسخ
سعيد سيفي سه شنبه 17 مرداد 1396 عالي بود مرد

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبطاستفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز